podpisanie0

W dniu wczorajszym, 10 września 2019r. Dyrekcja 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach gościła Waldemara Kraskę, Senatora, Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego. Cel spotkania stanowiło podpisanie umowy dotyczącej przekazania środków finansowy na zakup nowej karetki. W wydarzeniu wzięli także udział Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, Dyrektor LOW NFZ, Piotr Bromber, Zastępca Dyrektora Szpitala ds. medycznych, dr n. med. Marek Femlak oraz Kierownik Pogotowia Ratunkowego, lek. med. Ryszard Smyk.

Wiceminister Zdrowia wręczył Dyrektorowi Szpitala, lek. med. Sławomirowi Gaik symboliczny czek opiewający na kwotę 400 tyś. zł. pochodzących z rządowego programu wymiany ambulansów. Do tej pory tego rodzaju dofinansowanie otrzymały 4 szpitale w Województwie Lubuskim. Dalsze edycje programu zakładają wymianę wszystkich ambulansów w Polsce posiadających więcej niż 5 lat. Wsparcie Ministerstwa Zdrowia pomoże naszej placówce zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Dwóch powiatów: żagańskiego oraz żarskiego. Docelowo zaplanowano stacjonowanie nowego ambulansu po jego zakupie w podstacji Pogotowia Ratunkowego w Szprotawie.

Tekst i zdjęcia: mgr Deniz Mrozik

podpisanie1