dzienchorego0

W dniu dzisiejszym, 11 lutego 2020r. obchodziliśmy na terenie 105. Kresowego Szpitala  Wojskowego Szpitala w Żarach Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji pracowników i pacjentów szpitala odwiedził ks. bp Stefan Regmunt.

W Kościele Rektoralnym w Żarach odbyła się Msza Św. w intencji służby zdrowia i chorych, a na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego stanął mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.  W trakcie trwania akcji honorowego oddawania krwi zarejestrowano 72 uczestników, z czego krew pobrano ostatecznie od 59 uczestników.  Łącznie daje nam to 26 550 ml. Podczas wydarzenia nie zabrakło żołnierzy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, 23 Pułku Artylerii, jak i członków grupy motocyklowej Black Eagles MC. W ubiegłym roku w naszym szpitalu przetoczyliśmy aż 2162 jednostki krwi. Dowodzi to jak istotne staje się organizowanie tego rodzaju zbiórek. Pamiętajmy, że nie  jest możliwe wyprodukowanie krwi. W każdej chwili może jej potrzebować ktoś z naszych bliskich, lub też my sami. Dlatego tak ważne jest dzielenie się tym bezcennym darem.

Tekst i zdjęcia: mgr Deniz Mrozik/ Rzecznik Prasowy

dzienchorego1