Utworzono drugie izolatorium dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, oczekujących na wynik testu i zakażonych chorobą COVID-19 Komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego podpisał umowę z właścicielem Hotelu Chopin zlokalizowanego przy ul. Zielonogórskiej 24 w Żarach. Przypominamy, że podobna placówka znajduje się już w Hotelu Villa Nowa przy ul. Nowogródzkiej 74 w Żaganiu. Na chwilę obecną w żagańskim izolatorium przebywa 24 pacjentów ( w tym 10 ze stwierdzonym zakażeniem), z kolei w żarskim izolatorium 5 pacjentów (w tym 1 ze stwierdzonym zakażeniem). Na oddziale Pulmonologicznym z podoodziałem chorób wewnętrznych przebywa 10 pacjentów (w tym 2 ze stwierdzonym zakażeniem). Do tej pory wykonano łącznie 102 testów na obecność koronawirusa. Na chwilę obecną Oddział Pulmonologiczny oraz izolatorium opuściło 6 wyleczonych pacjentów tzw. ozdrowieńców.

UWAGA: Liczby podane w komunikacie są dynamiczne i zmieniają się w ciągu dnia kilkukrotnie.