IMG 20210818 101831x kopiaXXXa kopia

Od 23 listopada 2021r. wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia mogą bezpłatnie skorzystać ze szczepień przeciwko grypie. Nie obowiązuje rejonizacja. W związku z tym, do punktów szczepień 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach pacjenci mogą zgłaszać się z dowolnych miejscowości. Ponadto pacjenci nie potrzebują skierowania, ani nie otrzymują recepty na wykupienie szczepionki w aptece. Szczepienie jest całkowicie darmowe.

Kontakt:

Punkt szczepień bud. nr 12 (POZ)

tel./ SMS: 577 112 812

Punkt szczepień bud. nr 23 (Przychodnia)

tel./SMS: 731 738 000

Dotychczas z bezpłatnych szczepionek mogły skorzystać, określone rozporządzeniem Ministra Zdrowia, wybrane grupy zawodowe, jednak na podstawie nowelizacji tego rozporządzenia, prawo do bezpłatnych szczepień przeciwko grypie zyskały wszystkie osoby pełnoletnie. Bezpłatne szczepionki dostarczane są ze środków Rządowej Agencji Rezerw Strartegicznych.

Inne możliwości szczepienia w naszym szpitalu:

105 SzWzP SP ZOZ - Rozpoczynamy szczepienia przeciwko GRYPIE (105szpital.pl)

Komunikat Ministerstwa Zdrowia z 22.11.2021r.:

Rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich - Ministerstwo Zdrowia - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Ważne. Szczepienie przeciwko COVID nie jest przeciwskazaniem do przyjęcia szczepionki przeciwko grypie. Jeśli pacjent nie został zakwalifikowany do szczepienia przeciwko COVID, nie oznacza, że nie ma szansy na kwalifikację do szczepienia przeciwko grypie – o dopuszczeniu pacjenta do przyjęcia szczepionki każdorazowo decyduje lekarz przeprowadzający kwalifikację.

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE - Telewizja Regionalna (telewizjazary.pl)