krewpierwsza1.jpg

   105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w dniu wczorajszym, 28 listopada 2018, został uhonorowany przez Polski Czerwony Krzyż odznaczeniem medalu 60- lecia Honorowego Krwiodawstwa za wielotetnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Nagrodę odebrał Zastępca Dyrektora ds. medycznych lek. med. Marek Femlak. Nasza placówka kieruje się zasadą, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Zmotywowani zaszczytem jaki Nas spotkał nie poprzestajemy w naszej charytatywnej działalności. Kolejna akcja krwiodawcza planowana jest na 10 stycznia 2019 roku. Szczegóły wydarzenia pojawią się już wkrótce.


noblejump0

   W ostatni piątek, 7 czerwca 2019r. na terenie Naszego Szpitala odbyły się Międzynarodowe Ćwiczenia z udziałem wojsk Sojuszniczych NATO, zaangażowanych w szkolenie NOBLE JUMP 2019. Całość spotkania dotyczyła tematu „Koordynacji medycznych służb ratunkowych 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach ze służbami medycznymi sojuszników NATO”

    czuprynski0

   Aż trudno uwierzyć, że  Ordynator Oddziału Pulmonologii z pododdziałem chorób wewnętrznych, lek. med. Andrzej Czupryński, w tym roku przechodzi na emeryturę.  To wydarzenie życiowe stanowiło znakomitą okazję do złożenia podziękowań Panu Doktorowi przez Dyrekcję Szpitala oraz współpracowników za wkład w rozwój Oddziału.

00011

  kierownikderm0

   Doktor n. med. Ewa Plomer- Niezgoda  rozpoczęła pracę w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach w roku 2013, zatem w tym roku minęło 6 lat współpracy w ramach pełnienia funkcji Kierownika Oddziału Dermatologicznego oraz leczenia pacjentów w Poradni Dermatologicznej Naszego Szpitala.