luw

Zgodnie z decyzją Wojewody Lubuskiego z dnia 4 marca 2020r. w sprawie pozostawania podmiotu wykonującego działalność leczniczą w stanie podwyższonej gotowości nałożono na 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ  w Żarach obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości  w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. W celu podjęcia skutecznych działań ukierunkowanych na udzielanie pomocy medycznej osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i zachorowaniami na COVID-19 Wojewoda Lubuski podjął decyzję o niekierowaniu do Naszego Szpitala Pacjentów, którzy mieliby trafić na Oddział Położniczo- Ginekologiczny i Oddział Noworodkowy w Filii Szpitala w Żaganiu. Decyzja ta obejmuje również Oddział Pulmonologiczny z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych. W związku z tym zostają ograniczone przyjęcia liczby Pacjentów na ww. oddziałach.

Tekst: mgr Deniz Mrozik/Rzecznik Szpitala

Zdjęcie: Lubuski Urząd Wojewódzki