derm2104 1

derm2104 2

Oddział Dermatologii dysponuje nowoczesnym sprzętem umożliwiającym wczesną detekcję nowotworów skóry. W najbliższej przyszłości planowane jest utworzenie w obrębie Oddziału gabinetu diagnostyczno-zabiegowego. Dzięki temu, że Komendant szpitala wykazuje duże poparcie i troskę o zdrowie społeczeństwa regionu, istnieją spore szanse na poprawę warunków lokalowych Oddziału, co bezpośrednio wpłynie na poprawę jakości udzielanych świadczeń medycznych. Dla pacjenta przede wszystkim oznacza to możliwość kompleksowej, szybkiej i na wysokim poziomie diagnostyki oraz leczenia nowotworów skóry i innych dermatoz w bliskości miejsca zamieszkania- mówi dr Samira Abu Faraj-Mączka, kierownik Oddziału Dermatologii w naszym szpitalu.

- Pragnę pokreślić, że istniejący Oddział Dermatologii 105 Kresowego Szpitala Wojskowego jest jedynym w województwie lubuskim i powinien mieć status oddziału klinicznego. Na jego bazie prowadzona jest dydaktyka dla studentów Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podjęta współpraca z Kliniką Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego będzie długofalowa, zarówno na niwie klinicznej, jak i naukowej- podkreśla dr Michał Sobjanek.

Praktycznie w każdym Oddziale Dermatologii istnieje możliwość wykonywania zabiegów z zakresu dermatochirurgii. Jest to niezwykle korzystne ze względu na zachowanie ciągłości procesu diagnostyczno-terapeutycznego oraz, co bardzo ważne odciąża inne oddziały, np. chirurgii ogólnej i onkologicznej, co jest niezwykle istotne ze względu na wymogi leczenia pacjentów onkologicznych ( tzw. DILO).

- Panią Doktor znam od wielu lat i wiem, że jest doskonałym klinicystą z zacięciem dermatochirurgicznym. Obecnie model zintegrowanej, wielospecjalistycznej opieki nad chorym jest trendem w medycynie europejskiej, tym bardziej cieszy, że 105 szpital chce rozwijać się w tym kierunku. Jestem pod ogromnym wrażeniem bazy Oddziałów szpitala oraz niezwykłą troską Komendy o poprawę jakości świadczonych usług medycznych- zaznacza dr M. Sobjanek.

derm2104 3

Nawiązanie współpracy z gdańską kliniką przyniesie korzyść przede wszystkim pacjentom naszego regionu. Poprawi się dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia i diagnostyki oraz jakość udzielanych usług medycznych.

Foto: dr n. med. Samira Abu Faraj-Mączka, tekst: mgr Monika Kogut, Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego.