zIMG 20240104 112306 resized 20240105 104139805

W ramach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP za kwotę ok. 1,2 mln zł zakupiliśmy dwa, nowoczesne ambulanse sanitarne z pełnym wyposażeniem. Karetki zostały przeznaczone do pracy w  ratownictwie medycznym. Zabezpieczenie południa województwa lubuskiego wymaga zapewnienia nie tylko personelu medycznego, ale także nowoczesnego sprzętu, w tym specjalistycznych pojazdów.

4 000 kilometrów - tyle średnio w ciągu 1 miesiąca przejeżdża 1 karetka

Przemieszczanie się po dość rozległym regionie powoduje duży stopień eksploatacji tych pojazdów, dlatego, aby karetki były zawsze gotowe do działania, muszą być sukcesywnie wymieniane. Cieszymy się, że udało nam się zakupić nowe ambulanse sanitarne z pełnym wyposażeniem - tak ważne i potrzebne dla regionu i obsługi naszych pacjentów, aby w chwili zagrożenia ich zdrowia lub życia, nigdy nas nie zawiodły.

Karetki zostały skierowane do podstacji w Żaganiu (szpital) i do Iłowej.

105 Kresowego Szpitala Wojskowego