plakathcv24

HCV: cicha epidemia.
Sprawdź czy nie grozi Ci wirusowe zapalenie wątroby - ruszamy z akcją bezpłatnych testów w kierunku wykrycia zakażenia wirusem HCV.
Badanie jest szybkie i właściwie bezbolesne - potrzebne są jedynie dwie krople krwi z palca, które umieszcza się na teście płytkowym, aby otrzymać wynik. Sprawdź szczegóły.

Wskazania do wykonania testu:
- osoby, które były wielokrotnie hospitalizowane, po przetoczeniu krwi, zabiegach operacyjnych
- osoby mające tatuaż, mimo tego, że studia tatuażu są już bardzo profesjonalne
- zawsze, jeżeli dochodzi do przerwania ciągłości skóry, np. u stomatologa, kosmetyczki, fryzjera
- osoby, które przyjmowały narkotyki
- przed zabiegami chirurgicznymi
- przed inwazyjnymi zabiegami diagnostycznymi
- personel medyczny po ekspozycjach zawodowych
Badanie nie jest ograniczone wiekowo.

Na wszelkie zapytania i wątpliwości odpowiedzi chętnie udzieli personel Oddziału Zakaźnego, który jest głównym koordynatorem badań w naszym szpitalu.

Badanie wykonasz w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym:

filia w Żaganiu, ul. Żelazna 1a
gab. nr 19
w piątki w godz.10.00-12.00, po wcześniejszej rejestracji
oraz 18 maja 2024r. w "białą" sobotę w godz.10.00-12.00

w Żarach, ul. Domańskiego 2
Poradnia POZ, budynek nr 12
w piątki w godz.12-14, bez rejestracji - w tej lokalizacji badania rozpoczynamy w piątek 10 maja br.

Szpital w mediach: